Niezdecydowani mogą liczyć na pomoc uczelni
Przed maturzystami duże wyzwanie: wybór kierunku studiów i uczelni. Nie wszyscy mają jasno sprecyzowane plany, nie są pewni swoich decyzji.
Uczelnie wspierają ich w wyborze ścieżki edukacyjnej. Organizują dni otwarte online, konsultacje i spotkania na odległość, webinary, podczas których rozwiewają wątpliwości, odpowiadają na pytania.
Pandemia spowodowała, że wielu młodych ludzi może mieć trudności z podjęciem decyzji o wyborze studiów. Nie odbyły się tradycyjne dni otwarte, zaplanowane zajęcia z doradcami, nie można na żywo obejrzeć uczelni, utrudniony jest też kontakt z nauczycielami, którzy mogliby służyć radą i wsparciem. Na szczęście wiele uczelni przygotowało spotkania online, by pomóc młodym ludziom w wyborze.
– Wątpliwości są naturalną rzeczą w momentach zmiany, a koniec szkoły średniej i konieczność wyboru kierunku studiów często wiąże się także ze sporym stresem, ponieważ pociąga za sobą wyjazd z domu, rozstanie z przyjaciółmi. Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej rozterek doświadczają osoby o wielu talentach. Być może będą one musiały przetestować kilka różnych ścieżek, ale w końcu trafią na miejsce, gdzie w pełni rozwiną swoje pasje. Trudniej jest wtedy, gdy młody człowiek nie wie, co ma studiować, bo nic go mocno nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta